Pochvaly, připomínky a návrhy na vylepšení webu Truhlarime.cz

31.03.2013 22:07:46 Registrace: 31.03.2013 Počet příspěvků: 41

Máte nějaký návrh, jak vylepšit naše stránky? Máte problém s funkčností? Chcete nahlásit nějaký problém či jen jste rádi, že takovýto web vznikl? Pak jste správně v tomto tématu.

Reagovat na zprávu je možné pouze po přihlášení
04.04.2013 17:00:37 Registrace: 04.04.2013 Počet příspěvků: 1
Truhlarime (31.03.2013 22:07:46)

Máte nějaký návrh, jak vylepšit naše stránky? Máte problém s funkčností? Chcete nahlásit nějaký problém či jen jste rádi, že takovýto web vznikl? Pak jste správně v tomto tématu.


Stránky máte pěkné jak vzhledově, tak zaměřením. Přidám odkaz na http://www.sloupky-na-zabradli.cz, ať vás trošku podpořím.

Jedinej problém, který jsem zaregistroval, je tady v diskuzním fóru. Ukazuje počet příspěvků, ale nikde nejsou vidět. Zřejmě se na tom ještě pracuje, takže držím palce, ať se vám to co nejdřív rozjede naplno.

Reagovat na zprávu je možné pouze po přihlášení
09.04.2013 20:39:20 Registrace: 31.03.2013 Počet příspěvků: 41

Děkujeme za podporu, počet příspěvků je správně, jen jste si to asi zaměnil s původním forem.

Reagovat na zprávu je možné pouze po přihlášení
15.12.2014 18:52:12 Registrace: 15.12.2014 Počet příspěvků: 1

Ahoj Všem, o kurzu jsem přemýšlel docela dlouho, mám malou dílničku, řadu věcí už jsem si na chalupě vyrobil, Petra (Paula) osobně znám a můžu se ho vpodstatě kdykoliv na cokoliv zeptat půběžně tak sem si řikal jestli na kurz jo nebo ne. Nakonec jsem ale jeden večer viděl přípravy na kurz a dostal sem chuť se na něj podívat. O týden později se mi to povedlo. 

A bylo to dobrý? ..bylo. Překvapilo mě jak jsem se začal na ty svoje stroje dívat jinak poté co jsem si v rámci kurzu zkusil udělat jednoduchou věc (připravit lať a vyrobit pár spojů)  dlátem a hoblíkem. Super bylo že jsme si celou dobu každej na svým stole vyráběli dle zadání a mezitím se ptali na věci který nám vrtali hlavou (bylo nás tam takovejch polozačátečníků víc) a to v klidu a detailu jak jsme chtěli. Vyptal sem se na spoustu fíglů i ohledně strojů (levá pravá strana dřeva, spárovky, lepení, finální úpravy, jak na dřevo venku, dlabání a vůbec další spousta) . Ztratil sem taky pocit beznadějnosti že ručně se prostě nic kloudně hezkýho a přesnýho udělat nedá. Chce to jen opravdu ostrý a nastavený nářadí. Není to problém jen je prostě potřeba si to jednou zkusit.

S jídle roste chuť. Docela přemejšlím o dalším kole - chtěl bych si zkusit další věci - ono by vyplynulo víc dotazů a přišlo by pár nových fíglů (třeba další objev figovaček co :-) ?)

 

Příloha 1Příloha 2Příloha 3
Reagovat na zprávu je možné pouze po přihlášení
25.01.2015 21:34:59 Registrace: 25.01.2015 Počet příspěvků: 2

Kurz jsem absolvoval s lehkou znalostí o truhlařině (opravdu lehkou). Bylo to naprosto perfektní. Co je třeba pochválit je jednoznačně přístup pana Paula coby lektora. Do ničeho vás netlačí ale řekne vám velmi dobře jak to má být. Pokud se o tuhlařinu opravdu zajímáte, musíte ocenit, že je připraven vám zodpovědět jakoukoli otázku v jakýkoukoli dobu kurzu. Dílna je naprosto skvěle vybavena a můžete si všechno vyzkoušet. Co je třeba ocenit je také poloindivudální přístup, kdy vzhledem k velmi dobře stanovenému počtu účastníků (5) je možné realizovat práci se všemi účastníky. Pan Paul je absolutní nadšenec. Trpělivost měl svatou.

Připravte se, že se nejedná o zážitkový kurz, ze kterého si přinese židli tak, jako jinde, výsledek je při takovýchto kurze takový, že si nejprve po 2 dnech používání o židli vrazíte třísku do zadku a po 2 týdnech se vám rozpadne. Tady je to jinak, tady si nic nevyrobíte, ale naučíte se, jak si to vyrobit máte, což je s ohledem na ekonomickou výhodnost nesrovnatelně více.

Závěrem:

Pokud se chcete naučit základům truhlařiny vyberte si tento kurz, pokud chcete zážitek s třískou v zadku vyberte si něco, kde si to vyrobíte, za den stejně nevyrobíte nic, co by mělo nějakou kvalitu, kdyby jo, pak by mohl být po jednom dni truhlář každý, ale to jaksi není možné..............................  Jsem z povahy kritik, ale tady fakt není co vytknout. Tento kurz je skvělá záležitost a všem to doporučuji.

Velice záleží, jak znalí jste a jaká sestava lidí se sejde, ale to se prostě nedá ovlivnit..........

 

 

Reagovat na zprávu je možné pouze po přihlášení
26.10.2015 20:57:36 Registrace: 26.10.2015 Počet příspěvků: 1

Účast na tomto truhlaření byl pro mě dárek od mé ženy po tom, co jsem se jednou zmínil, že bych si rád někdy zatruhlařil, jak jsem to vídal, když jsem byl malý u dědy a strýce, kteří se dřevem pracovali. Vůbec jsem netušil, co od toho dárku z prvu čekat, moc se mi do toho ani nechtělo, protože jsem o této možnosti, kterou nabízí pan Paul na těchto stránkách, moc nevěděl. Rozhodl jsem se vytvořit houpacího koně pro dcerku. S tím jsem tam jel, neb jsem se na stránkách dočetl, že je možné přivézt si vlastní projekt. Přijel jsem tam na sjednanou a předem avizovanou dobu. Zde mě mile přivítal pan Paul,vše měl předem přichystané a dílnou voněla káva. Poté, co mi vysvětlil, kde co je, jsem mu navrhl, co bych během dneška rád vytvořil a ukázal jsem mu plány. Bylo mi řečeno, že to možná nemusí vyjít kvůli nedostatku materiálu, protože jsem se předem nedomluvil. Takže pozor, projekty doporučuji domlouvat předem. Materiálu se nakonec našlo naštěstí dost. Podepsal jsem protokol o bezpečnosti práce, přesvědčil pana truhláře, že mám nějaké základy s používáním nářadí a mohl jsem se pustit do práce.  Muselo se sklížit pár desek, což pro mě bylo též dost poučné. Uběhlo 9 hodin a kůň byl na světě. Truhlárnu má pan Paul bohovsky vypiplanou, vše, co se týče dalšího materiálu, strojů a nářadí je vždy hned po ruce a k dispozici. Sám mistr truhlář byl vždy ochotný s čímkoli pomoci a poradit. Během své práce, která se,  jak jsem pochopil, vymykala běžné rutině tohoto kurzu, jsem si všímal, jak pečlivě má tento kurz pan Paul připraven. S účastníky poctivě projde všechny základní druhy nářadí, popíše jeho nastavení a k čemu se používá, vše hned s praktickou ukázkou. Byl to opravdu pro mě nečekaný, ale za to intenzivní zážitek, kdy si dal člověk docela do těla a vyčistil si při této voňavé a ušlechtilé práci pěkně hlavu od blbostí všedního dne. Veškerou zdejší atmosféru korunuje  gulášek k obědu od příbuzenstva a obložený chleba ke svačině, který přijde opravdu vhod. Prostě bomba. Všem, kteří chtějí získat základy truhlaření nebo si jen prostě psychicky odpočinout, nebo v životě hledají nějakou inspiraci, nebo si jen chtějí vyvětrat hlavu, kurz vřele doporučuji. Již plánuji, kdy a s čím se tam zase objevím, nebo koho tam pošlu.

Příloha 1
Reagovat na zprávu je možné pouze po přihlášení
02.10.2016 07:31:03 Registrace: 02.10.2016 Počet příspěvků: 1

Včera jsem absolvoval truhlářský kurz u pana Paula. Mohu potvrdit chválu od ostatních, kteří se zde o kurzu zmínili. Pan Paul je profík ve svém řemesle dobrý člověk a výtečný pedagog.

Nastavení základního kurzu vychází ze základních potřeb práce se dřevem a velice relevantních informací, které na internetu opravdu nenajdete. Můžete také probrat jakékoli záležitosti, které Vás ohledně truhlařiny zajímají. Kombinací výše uvedeného a vstřícného přístupu pana Paula je jeho kurz jednoduše geniální.

Hlady a žízní na kurzu určitě neumřete. :-)

Aleš. K

 

Reagovat na zprávu je možné pouze po přihlášení
27.11.2017 11:28:51 Registrace: 27.11.2017 Počet příspěvků: 1

V sobotu jsem byla na kurzu pana Paula. Jsem úplná začátečnice, přijela jsem vybavená nulovou znalostí, jen motivací postavit si lavici, stůl, židle, skříňky. Kurz byl úžasný, vřele doporučuji všem, kteří se chtějí něco naučit s individuálním přístupem a ohledem na vaše schopnosti. Pokud už máte nějakou základní představu a chcete něco konkrétního vytvořit, také to bylo možné, jeden účastník si odnesl hotovou židli. Po celý den se mu věnoval syn pana Paula. Byla jsem příjemně překvapená jak precizně byl kurz připraven a pedagogicky perfektně zvládnutý. Dozvěděli jsme se také jak poznat jednotlivé druhy dřeva, jejich charakteristiky a na jaké výrobky jsou vhodné. Jídlo během dne bylo zajištěno a bylo výborné! Za mě obrovská spokojenost a doporučení všem zájemcům.

Reagovat na zprávu je možné pouze po přihlášení


Vkládat nové zprávy je možné pouze po přihlášení