Aktuálně!

Je to již déle než rok, co pořádáme naše truhlářské kurzy v Počátkách. Jsme velmi rádi, že se kurzy těší Vašemu stálému zájmu a že i my můžeme být setkáváním s Vámi inspirováni. Snažíme se nadále připravovat kurzy s patřičnou individualitou ke každému z Vás.

Nabízíme rozličné nové techniky a ukázky, které mohou zaujmout i zájemce, kteří se účastní našich kurzů opakovaně, ať již z důvodu dokončení svého projektu či dalšího rozšiřování svých znalostí.

Dárkové poukazy

Také máte možnost darovat někomu náš truhlářský kurz. Zakoupením dárkového poukazu získáte příležitost udělat někomu radost dárkem zábavaným, zajímavým, praktickým a aktivně relaxačním dohromady. Se zájmem o dárkový poukaz nás prosím kontaktujte na kontaktní adrese: truhlarime@truhlarime.cz. Těšíme se na Vás.2D kopírovací frézka zvaná "Pantograf"

Není to dlouho, co jsme vytvořili tento přístroj nebo řekněme pomůcku. Pohyblivé spojení ramen nám umožňuje přenášet dráhu vodícího hrotu do podoby dráhy frézky. Dále je možné měnit poměr jednotlivých drah a tím měnit měřítko frézovaného obrazce vůči předloze.

Pantograf při práci

Pantograf zaujal již řadu účastníků našich kurzů, kteří s chutí vyrábějí dřevěné obrázky pro své děti, přítelkyně či manželky. Používání pantografu je velmi jednoduché, a proto ho zvládne opravdu každý. Každý si samozřejmě může přinést vlastní předlohu obrázku či nápisu, který si bude chtít vyfrézovat.

Jednodušší obrázek
Frézování ornamentu na pantografu

Pantografem lze vytvořit i celkem složité a jemné obrazce.

Složitější secesní motiv
Kopírovací proces předveden na slonovi

Zde vidíme hotový dárek v podobě veselého dětského obrázku vlastní výroby. Nakonec se mohou díla třeba navoskovat, čímž získají příjemnou barvu a dřevo bude lépe chráněno.

Dokončování frézování obrázku
Voskování slonů
Hotový secesní motiv do výplně kuchyňských dvířek

Další fotografie z frézování

Frézování velryba pantografFrézování velryby
Frézování býk pantografFrézování býka
Frézování krokodýl pantografFrézování krokodýla
Zdobení výrobku na pantografZdobení výrobku na pantograf
Ozdobený výrobekOzdobený výrobek