Aktuálně!

Je to již déle než rok, co pořádáme naše truhlářské kurzy v Počátkách. Jsme velmi rádi, že se kurzy těší Vašemu stálému zájmu a že i my můžeme být setkáváním s Vámi inspirováni. Snažíme se nadále připravovat kurzy s patřičnou individualitou ke každému z Vás.

Nabízíme rozličné nové techniky a ukázky, které mohou zaujmout i zájemce, kteří se účastní našich kurzů opakovaně, ať již z důvodu dokončení svého projektu či dalšího rozšiřování svých znalostí.

Dárkové poukazy

Také máte možnost darovat někomu náš truhlářský kurz. Zakoupením dárkového poukazu získáte příležitost udělat někomu radost dárkem zábavaným, zajímavým, praktickým a aktivně relaxačním dohromady. Se zájmem o dárkový poukaz nás prosím kontaktujte na kontaktní adrese: truhlarime@truhlarime.cz. Těšíme se na Vás.Projekty vznikající na našich kurzech

Zájemci o náš truhlářský kurz se nás často ptají, co si lze na kurzu vyrobit. Samozřejmě záleží na zručnosti a předešlých zkušenostech. Ale obecně po zvládnutí základních truhlářských dovedností je možno na kurzu tvořit téměř cokoli, jak se můžete přesvědčit i v naší fotogalerii. Již jsme na kurzech vyráběli komodu, police a chystá se i skříňka do kuchyňské linky, zatím vše ze smrkové spárovky.

Smrková spárovka je velmi oblíbeným materiálem, s ohledem na svou cenu a příjemný vzhled. Na kurzu Vám můžeme nabídnout tento materiál pro realizaci Vašeho projektu s podstatnou slevou. Materiál na menší výrobky je ale již zahrnut v ceně kurzu, takže záleží opravdu je na Vás.

Police ze smrkové spárovky

Podíváme se na krátkou ukázku výroby polic ze smrkové spárovky, které si jeden z účasníků zhotovil na našem truhlářském kurzu.

Toto dílko je ukázkou celkem snadného a efektivního postupu. Velká část práce byla v pečlivém formátování desek, vykolíkování polic a následném přesném spasování a zaklížení všech částí.

Plánování nad připravenou smrkovou spárovkou
Vykolíkované police
Klížení polic
Takto vypadají police spasované a stažené při klížení
Napasování a přišroubování zad policové skříňky
A police jsou hotové

Po zklížení zbývá už jenom připevnit záda policové skříňky. Police by bylo možno dále namořit, či jinak tónovat a poté olejovat, voskovat nebo lakovat.

Přijďte se k nám na kurz také naučit a osahat si metody, jak si vyrobit třeba takovýto podobný kousek.

Komoda

Další projekt je již o něco složitější než otevřená policová skříňka, jejíž výrobu jsme zde již přiblížili. Je jím komoda ze smrkové spárovky. Základní stavba a dělení komody je vytvořeno obdobným způsobem, kterým byla vyráběna policová skříň, tedy formátování materiálu, kolíkování, pasování a klížení.

Takto začíná mnohý projekt
Základní kostra komody
Připravený materiál pro tvorbu dvířek
Vyřezávání čepů dvířek

Zde je příklad truhlářského spoje pomocí čepů, kterého bylo využito při výrobě rámu dvířek.